مدیرعامل انجمن اوتیسم: پوشش، چالش‌ دختران اوتیسم است

0
445

مدیرعامل انجمن اوتیسم از «پوشش» را یکی از چالش‌های خانواده‌های دختران داخل طیف اوتیسم دانست و گفت: این دختران نمی‌توانند حجاب و پوشش لازم را حفظ کنند.

سعیده صالح غفاری در گفت و گو با ایرنا، در این خصوص توضیح داد و گفت:اوتیسم در پسران چهار برابر بیشتر از دختران است، اما همان تعداد از دختران نیز با مشکلاتی مواجه هستند؛ چرا که شدت اوتیسم در دختران بیشتر از پسران است و از نظر مشکلات ارتباطی، رفتاری و حسی، چالش‌های بیشتری دارند. یکی از این چالش‌ها، لباس و روسری است.
وی ادامه داد: مشکلات رفتاری و حسی موجب می‌شود دختران دارای اوتیسم، نتوانند روسری را روی سر خود نگه دارند؛ چون  این مساله پوست سر آنان را آزار می دهد. آنها به دلیل مشکل حسی، دائما روسری را باز می‌کنند. این مساله هنگام تردد، مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کند.
صالح غفاری اضافه کرد: جثه‌ این دختران طبیعی است، اما نمی‌توانند پوشش لازم را حفظ کنند. پلیس باید مطلع باشد که این دختران دچار مشکل هستند و ممکن است در تردد و ترافیک حجاب نداشته باشند. از پلیس به ویژه راهور، می‌خواهیم درک درستی از این شرایط داشته باشد. از ظاهر این دختران مشخص نیست که اوتیسم دارند.
وی در پایان تاکید کرد: افراد دارای اوتیسم ممکن است رفتارهایی غیرمعمول داشته باشند؛ برای مثال ممکن است به شیشه ماشین دست بزنند، آن را بالا و پایین کنند و آواهای غیرمصطلح از خود در آورند؛ این نکات می‌تواند در شناخت آنها از سوی پلیس موثر باشد.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید