نظر سخنگوی کمیسیون بهداشت درباره اقدامات وزارت بهداشت در حوزه اتیسم

0
138

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اقدامات مثبت وزارت بهداشت در زمینه اختلال اتیسم، اظهار کرد: هنوز ارزیابی نکرده‌ایم که تا چه اندازه کم کاری در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حیدر علی عابدی  در پاسخ به این سوال که آیا در طرح تحول سلامت به بحث بیماران اوتیسم پرداخته شده‌است یا خیر، اظهار کرد: قرار نیست که در طرح تحول سلامت برای هر بیمار خاص، یک متخصص خاص گذاشته شود؛ بلکه هدف در طرح تحول سلامت این است که اسکلینیکی انجام شود و پزشک خانواده، بیماران را به متخصصان ارجاع می‌دهد. ممکن است که شما به شهری بروید که نیاز به یک متخصص اوتیسم یا مغز و اعصاب باشد، اما در شهر دیگری ممکن است به متخصصان بیشتری نیاز باشد. بنابراین، این موضوع بر اساس تعداد بیمار و نیازمندی‌های هر منطقه ساماندهی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت وظیفه پیشگیری و درمان را بر عهده دارد و بهزیستی نیز بیشتر حمایتی و مراقبتی است، گفت: وظایف نگهداری و حمایتی بیماران اوتیسم به عهده بهزیستی است و این موارد در شرح وظایف بهزیستی آمده است.

عابدی همچنین اضافه کرد: فکر نمی‌کنم موضوع اوتیسم در سیستم درمانی مورد توجه قرار نگیرد؛ چرا که به متخصصان ویژه نیاز دارد. تعداد بیماران اتیسم نیز به اندازه‌ای نیست که در هر مرکز درمانی، یک متخصص اوتیسم باشد، اما تا جایی که اطلاع دارم وزارت بهداشت در مسیر درمان بیماران اوتیسم و تربیت متخصص کارهای خوبی انجام داده‌است. با وجود این ارزیابی نکرده‌ایم که تا چه اندازه کم کاری در این زمینه صورت گرفته است.

 

 

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید