کتاب‌گردی کودکان اوتیسم در کتابخانه ملی

0
1027
کتابگردی کودکان اوتیسم در کتابخانه ملی

کتابخانه ملی برای نخستین‌بار میزبان کودکان و نوجوانان دارای اختلال اوتیسم به همراه والدین آنها شد.

به گزارش تسنیم، در این بازدید که به دعوت گروه بازدیدهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی صورت گرفت،  مصطفی رحماندوست – شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان- نیز حضور داشت. کودکان در تالار کودک این سازمان به کتاب‌گردی پرداختند و کارشناسان مربوطه آنها را برای خواندن کتاب‌هایی که از میان قفسه‌های کتابخانه انتخاب کرده بودند، راهنمایی کردند.

این برنامه با هدف آشنا کردن کودکان و نوجوانان دارای اختلال اوتیسم با کتاب، شعر و قصه و همچنین معرفی  کتاب‌های مناسب به خانواد آنها برگزار شد.

آنها همچنین از تالار رودکی و موزه نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز بازدید کردند. کودکان اوتیسم در این موزه پای قصه‌گویی مصطفی رحماندوست نشستند. رحماندوست ضمن ابراز خرسندی از قرار گرفتن در چنین جمعی گفت: کتابخانه ملی ایران با ویژگی های خاصی که دارد فضای مناسبی برای این کودکان است؛ چرا که این کودکان به قرار گرفتن در میان جمعی خلوت احتیاج دارند و کتابخانه بهترین مکان است.

وی با بیان اینکه اوتیسم دارای طیف های گسترده ای است افزود: هم اکنون یک کودک هفت ساله دارای اختلال اوتیسم در حال آموختن سه زبان زنده دنیا در یک زمان است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید